Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kandydat na prezydenta Elbląga

Lech Kraśniański, fot. www.portel.pl

Lech Kraśniański, 55-letni prawnik jest pierwszym kandydatem na prezydenta Elbląga. Reprezentuje stowarzyszenie Wolny Elbląg, które jeszcze jako Grupa Referendalna doprowadziło do odwołania władz miasta.

Do minionej soboty Lech Kraśniański był wiceprzewodniczącym elbląskiego Ruchu Palikota. Teraz – jak mówi, poproszony przez inicjatorów referendum o kandydowanie z ich listy, zrezygnował z działalności w partii:

00:00 / 00:00

Apolityczność – to jest podstawowy warunek dla chętnych do kandydowania z komitetu Wolny Elbląg. – Bo miastem mają rządzić mieszkańcy, a nie partie – wyjaśnia Lech Kraśniański:

00:00 / 00:00

Wolny Elbląg nie ma jeszcze programu wyborczego, ale na pewno znajdzie się tam obniżka czynszów i likwidacja Zarządu Budynków Komunalnych, rewitalizacja otwartego basenu i lepsza współpraca z Kaliningradem. Lech Kraśniański pracuje w Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Gdańskim, 5 lat temu był kandydatem Samoobrony do senatu. (stan/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
Licealiści wypłynęli w rejs Pogorią

Grupa uczniów i nauczycieli z I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu rozpoczyna tygodniowy rejs Pogorią po Morzu Liguryjskim. To jeden z elementów wychowania żeglarskiego młodzieży. - Taki...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV