Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kandydat na prezydenta Olsztyna będzie doradzał premierowi. Czym się zajmie?

Fot. A. Podbielska

Polityk z Olsztyna został doradcą w kancelarii premiera. Michał Wypij do tej pory był doradcą wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina. Teraz z ministerstwa przechodzi do kancelarii premiera. Zapowiada, że zakres jego obowiązków się zwiększy.

Po przeprowadzeniu wszystkich projektów ministerialnych, które zaprezentowaliśmy 2,5 roku temu, przedstawiając strategię Gowina, następnym etapem mojej pracy jest już bezpośrednie wsparcie prac rządu – mówił Michał Wypij i dodał:

Oczywiście będę działał także w segmencie nauki i szkolnictwa wyższego, ale również w innych segmentach – związanych z nowymi technologiami, z szukaniem pomostów między nauką a biznesem.

00:00 / 00:00

Michał Wypij jest też kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Olsztyna.

Liczę na to, że prawica wygra w Olsztynie. Razem z naszymi koalicjantami z Prawa i Sprawiedliwości jesteśmy jedną drużyną i będziemy bić się o zwycięstwo na Warmii i Mazurach

– powiedział kandydat na prezydenta Olsztyna Michał Wypij.

Michał Wypij z partii Porozumienie wicepremiera Jarosława Gowina podczas konferencji prasowej poinformował, że gotowy jest już program Zjednoczonej Prawicy na wybory samorządowe i będzie on prezentowany podczas spotkań począwszy od 30 sierpnia.

Z naszymi koalicjantami z Prawa i Sprawiedliwości jesteśmy jedną drużyną. Będziemy się bić o zwycięstwo na Warmii i Mazurach. Nie będzie to łatwe, bo do tej pory prawica w Olsztynie nie wygrała. Liczę, że w najbliższych wyborach to nastąpi i pięć kolejnych lat to będzie dobry czas.

Zapowiedział, że będzie brał udział w spotkaniach i debatach z mieszkańcami Olsztyna. Pierwsza dotycząca przyszłości starego miasta w Olsztynie – jak dodał – odbędzie się we wrześniu.

Zakładam, że kampania będzie merytoryczna, czysta i dobra, i taka na jaką Olsztyn zasługuje. Jako mieszkaniec Olsztyna brałem udziałem w poprzednich wyborach samorządowych i zawsze mi brakowało merytorycznej kampanii. Ona była zawsze na pół gwizdka. Dołożę wszelkich starań, że będzie to kampania, jakiej jeszcze Olsztyn nie widział.

Michał Wypij pytany, czy praca w Warszawie nie będzie kolidować z zaangażowaniem w kampanii wyborczej odpowiedział, że „jego w tym głowa, żeby to wszystko połączyć”.

W Olsztynie mam rodzinę, tu mieszkam, a pracuję w Warszawie (…). Kluczowe dla miasta jest, by nie było sytuacji, że o Olsztynie mówiło się bez udziału olsztynian. Teraz mamy taką sytuację, że brakuje nam ludzi w otoczeniu rządu, którzy by o interesy Olsztyna zabiegali. Nominację odbieram raczej jako szansę niż jako przeszkodę

– dodał.

Ponadto wymienił inwestycje, jakie prowadzone są obecnie w Olsztynie dzięki zaangażowaniu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego: rozbudowę szpitala klinicznego w Olsztynie za 40 mln zł, budowę nowej siedziby wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego za 30 mln zł. Jak wspomniał, do polskich uczelni w tym także do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie trafi w sumie 3 mld zł z obligacji a 700 mln zł zasili budżet przeznaczony na podwyżki dla pracowników naukowych.

Fot. A. Podbielska

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Michał Wypij, ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego, kancelaria premiera
Michał Wypij: Zamierzam wprowadzić bezpłatną komunikację miejską dla uczniów olsztyńskich szkół

Mieszkańcy Olsztyna, z którymi rozmawiam, bardzo często zwracają uwagę na korki i niewydolność komunikacji miejskiej. Myślę, że jednym z pierwszych ruchów, jakie wykonałbym jako prezydent, byłaby...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV