Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Kapryśne nostalgie” w Galerii El

Kapryśne nostalgie, obraz z wystawy  Zbigniewa T. Szmurło

„Kapryśne nostalgie” to tytuł wystawy, która oglądać możemy w Galerii El w Elblągu. Autorem obrazów jest Zbigniew T. Szmurło – historyk kultury ormiańskiej, tłumacz, dziennikarz oraz  artysta plastyk.

Swoje prace wystawiał w Polsce i poza jej granicami. Jest uczestnikiem ogólnopolskich i międzynarodowych plenerów, m.in. w Armenii, czy Kazachstanie. Tytuł wystawy Kapryśne nostalgie to autorska refleksja dotycząca nie tylko towarzyszącym powstawaniu prac emocjom, ale tez sposobom ich produkcji.

„Każda z nich – jak mówi Zbigniew T. Szmurło – powstaje często na czerni domowego pianina jako tymczasowy element zagubienia i doszukiwania właściwego dla siebie samego samookreślenia. Jest w tych próbach – tym razem na deskach, deseczkach, płytkach – usilne pragnienie poszukiwania tożsamości i otrząśnięcia się z globalnych uzależnień, które stając się ograniczeniami, prowokują i zmuszają do ucieczki… w krajobraz, immanentny pejzaż magicznych ukojeń”.

Ekspozycja dostępna będzie jeszcze do 25 lutego.

Autorka: M.Szczygło
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Od Hawany do Panamy. Wystawa zdjęć w Olsztynie

Miłośnicy dalekich podróżny powinni się dziś  pojawić na wernisażu w Galerii Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Od Hawany do Panamy to ekspozycja prezentująca zdjęcia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV