Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Karol Karski i Krzysztof Jurgiel otworzą listy wyborcze PiS do Parlamentu Europejskiego na Warmii, Mazurach i Podlasiu

Karol Karski i Krzysztof Jurgiel otwierają listę PiS do PE na Warmii, Mazurach i Podlasiu

Europoseł Karol Karski „jedynką” na liście PiS do parlamentu Europejskiego w okręgu warmińsko – mazursko – podlaskim. Z drugiego miejsca wystartuje były minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

We wtorek wieczorem Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości zdecydował o obsadzeniu pierwszych dwóch miejsc na listach kandydatów partii do Parlamentu Europejskiego. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. Polacy w 13 okręgach wybiorą 52 europosłów.

Oprócz Karola Karskiego „jedynkami” są: Joachim Brudziński, Beata Szydło, Jacek Saryusz-Wolski, Adam Bielan, Witold Waszczykowski, Elżbieta Kruk, Tomasz Poręba, Zdzisław Krasnodębski, Anna Zalewska, Anna Fotyga, Kosma Złotowski, Jadwiga Wiśniewska.

Oprócz Krzysztofa Jurgiela na drugich miejscach znaleźli się: Beata Mazurek, Jarosław Sellin, Beata Kempa, Tomasz Latos, Ryszard Czarnecki, Maria Koc, Joanna Kopcińska, Andżelika Możdżanowska, Bogdan Rzońca, Ryszard Legutko, Grzegorz Tobiszowski i Czesław Hoc.

Pełne listy kandydatów PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego zostaną przedstawione po ich zaakceptowaniu.

Przeanalizowaliśmy wszystkie okręgi i kandydatów, i tych kandydatów mamy więcej niż miejsc, więc potrzebujemy odrobinę czasu, by te listy doprecyzować. Jak tylko będą one zaakceptowane w całości chcemy je przedstawiać

– zapowiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek, która będzie „dwójką” w okręgu lubelski.

Karol Karski jest eurodeputowanym trwającej kadencji. Jest prawnikiem, profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Warszawskiego i Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku. Wieloletni samorządowiec. Przez dwie kadencje był posłem na sejm.

Krzysztof Jurgiel w drugiej połowie lat 90. XX wieku był prezydentem Białegostoku. Później przez wiele lat pracował w sejmie. W rządzie Beaty Szydło był ministrem rolnictwa i rozwoju. W grudniu 2017 roku objął to stanowisko w nowo utworzonym rządzie Mateusza Morawieckiego. Pół roku później podał się do dymisji.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, Parlament Europejski, Karol Karski
Radni PiS chcą budowy linii kolejowej z Bartoszyc do Lidzbarka Warmińskiego. Projektem interesuje się także wojsko

Klub radnych PiS w sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego zgłosił projekt budowy linii kolejowej z Bartoszyc do Lidzbarka Warmińskiego, co pozwoli na połączenie z Olsztynem. - Liczymy na 85 proc....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV