Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Karol Karski: Unia Europejska zawiera programy, które są wprost stworzone dla takich regionów, jak Warmia i Mazury

Karol Karski

Obecność Polski w Unii Europejskiej jest korzystna dla naszego kraju – powiedział w Porannych pytaniach Radia Olsztyn europoseł PiS z Warmii i Mazur Karol Kraski.

Profesor Karski podsumował 15 lat obecności Polski w Unii Europejskiej. Podkreślił także, że PiS nigdy nie myślał o Polexicie i że jest to wymysł piarowców przeciwników politycznych jego partii:

Członkostwo Polski w Unii Europejskiej jest czymś korzystnym. Daje nam to stabilność polityczną i gospodarczą, a także, w połączeniu z członkostwem w NATO, zapewnia nam bezpieczeństwo militarne. Unia Europejska jest organizacją międzynarodową, która ma pewne zadania. Jeśli wszystkie państwa Wspólnoty realizują je zgodne i spójnie, to wówczas wszyscy na tym zyskują.

Europoseł podkreślał także, że Warmia i Mazury każdego dnia zyskują na piętnastoletniej obecności Polski w Unii Europejskiej. Profesor Karski jest przekonany, że region ma szansę zyskać wkrótce jeszcze więcej. Zwracał także uwagę na olbrzymi wpływ na rozwój regionu wspólnej polityki rolnej Unii Europejskiej:

Unia Europejska zawiera programy, które są wprost stworzone dla takich województw, jak warmińsko-mazurskie. Mam tu na myśli np. politykę spójności, czyli wyrównywanie poziomu rozwoju infrastrukturalnego, ogromne pieniądze na drogi i kolej. Niedawno ogłoszona została budowa tzw. „szprychy” nr 2 z Baranowa przez Warszawę do Olsztyna, powstanie ponadto droga S16, czyli kręgosłup komunikacyjny Warmii i Mazur.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Karolem Karskim

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio za K. Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Unia Europejska, eurowybory, Karol Karski
„Gramy dla Europy”. Transmisja koncertu z okazji 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej w Radiu Olsztyn

Na Błoniach PGE Narodowego odbędzie się wyjątkowy koncert w udziałem największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Początek transmisji o godzinie 20.30 w Radiu Olsztyn. Wykonawcy Wystąpią m.in. Lao...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV