Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Karta Olsztyniaka” jednym z pomysłów kandydata Zjednoczonej Prawicy na ożywienie miasta

Michał Wypij zapowiada wprowadzenie Karty Olsztyniaka. Fot. K. Piasecka

Chcę, żeby mieszkanie w Olsztynie zaczęło się opłacać – mówił podczas spotkania z dziennikarzami kandydujący na prezydenta miasta Michał Wypij.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy chce wprowadzić tak zwaną „Kartę Olsztyniaka”. Docelowo byłyby to ulgi m.in. na parkowanie, a także korzystanie z obiektów sportowych, których zarządcą jest miasto.

„Karta Olsztyniaka” byłaby skierowana do osób, które płacą podatki w Olsztynie.

Michał Wypij przygotował również specjalny projekt dla turystów. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Olsztyna nie ma jeszcze konkretnego planu, co do wysokości tych zniżek, bo – jak mówi – wszystko zależy od kondycji budżetu miasta.

Michał Wypij jest jednym z ośmiu kandydatów, którzy w zbliżających się wyborach samorządowych powalczą o fotel prezydenta Olsztyna. Jego rywalami są: Monika Falej z Komitetu Wyborców Wspólny Olsztyn, Beata Bublewicz reprezentująca Komitet Koalicji Obywatelskiej, Krzysztof Kacprzycki z Komitetu SLD Lewica Razem, Tomasz Pitura, który stanął na czele Komitetu Wyborczy Wyborców Olsztyn Kocham, Andrzej Maciejewski – kandydat partii Kukiz’15, były prezydent Olsztyna Czesław Małkowski i obecny włodarz miasta Piotr Grzymowicz.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w niedzielę 21 października.

Autor: K.Piasecka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory samorządowe, Michał Wypij
Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej chcą przywrócić świetność elbląskiej Galerii El

Pomóc w tym ma przekształcenie tej instytucji w Państwowe Muzeum Sztuki Współczesnej. Jak podkreśla Joanna Jankowska, doradca Koalicji Obywatelskiej w sprawach kultury, dzięki proponowanym zmianom można...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV