Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kasety magnetofonowe powrócą?

PAP/Lech Muszyñski

Czy kasety magnetofonowe wrócą do łask? Ostatnio Billie Eilish swój debiutancki album „When We All Fall Asleep, Where Do We Go?” wydała na kasecie magnetofonowej. Wydawnictwo to absolutny bestseller.

Jak wynika z danych dotyczących kaset magnetofonowych w Wielkiej Brytanii, sprzedaż tego dość zapomnianego nośnika w 2019 roku była największa od 15 lat. Duża w tym zasługa 17-letniej Billie Eilish i jej płyty „When We All Fall Asleep, Where Do We Go?”. Fani kupili aż 4 tysiące kaset magnetofonowych z jej piosenką „Bad Guy”. Na drugiej pozycji znalazła się grupa Catfish and the Bottlemen z albumem „The Balance”, a na trzeciej Madonna z kasetą „Madame X”.

Najlepiej sprzedająca się kaseta tej dekady to „A Brief Inquiry into Online Relationships” angielskiej grupy The 1975. Swoje albumy na kasetach wydały już między innymi takie zespoły jak Nirvana, Arctic Monkeys, Eminem i Twenty One Pilots. Na kasetę trafiły też ścieżki dźwiękowe z filmów i seriali: „Strażnicy Galaktyki” (Vol. 1 i Vol. 2), „Rick i Morty”, „Stranger Things” oraz „Bohemian Rhapsody”.

Być może to tylko chwilowa moda, ale wiele wskazuje na to, że podobnie jak winyle wracające do łask, tak taśmy magnetofonowe powrócą na rynek muzyczny. Tylko w jakiej formie utrzymane zostanie prawo zabraniające kopiowania i udostępniania utworów? Tak, czy siak – pamiętajcie, żeby nie wyrzucać waszych walkmanów! Mogą się jeszcze przydać.

 

Źródło: PAP Life

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV