Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kaskadowe pomiary prędkości na drogach. Dziś Europejski Dzień Kontroli Prędkości

Kontraola prędkości. Fot. fotolia.com

 W obchodach Europejskiego Dnia Kontroli Prędkości uczestniczą 22 kraje. Polska oficjalnie nie przyłączyła się do europejskiej akcji, ale na drogach jest więcej policyjnych patroli.

Jednemu z takich patroli na krajowej 16 koło Barczewa towarzyszyła nasza reporterka. Prędkość sprawdzali starszy posterunkowy Magdalena Szpak i starszy sierżant Łukasz Wróbel z olsztyńskiej drogówki.

Posłuchaj relacji Kingi Kantor

W państwach, które zadeklarowały udział w Europejskim Dniu Kontroli Prędkości ustawiane są radary, które mierzą prędkość przez całą dobę. Przepisy w krajach Unii Europejskiej mówią o prędkości do 50 km/h na obszarze zabudowanym. Poza takim terenem można jechać zazwyczaj od 80 do 100 km/h.

Na autostradach w Niemczech przeważnie nie ma ograniczeń prędkości. Do 130 km/h można jechać np. w Austrii i Czechach. W Polsce prędkość maksymalna na autostradzie wynosi 140 km/h.

 

Autor: K.Kantor
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, drogówka, radar
Wyjaśniono próbę kradzieży cielaka

Nietypowa sprawa w policyjnych kartotekach w Piszu. Funkcjonariusze po czterech miesiącach wyjaśnili  próbę kradzieży cielaka. Dwóch mężczyzn w wieku 32 i 36 lat wyprowadziło w grudniowy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV