Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Katarzyna Dondalska: Kocham koncerty

Katarzyna Dondalska. Fot. Suse Beck

Katarzyna Dondalska, wyjątkowej klasy sopranistka koloraturowa młodej generacji, rozpoczęła swoją karierę muzyczną w wieku pięciu lat, grając na skrzypcach.

Ale drzemał w niej jeszcze większy talent, który czekał, by go wydobyć w pełnej okazałości, a mianowicie niezwykły głos artystki. Katarzyna Dondalska urodzona w Bydgoszczy, po ukończeniu Średniej Szkoły Muzycznej w Olsztynie kontynuowała swoje wykształcenie w Niemczech w Wyższej Szkole Muzycznej w Würzburgu. Ukończyła studia uzyskując dyplom w obu przedmiotach (skrzypce, śpiew) z wyróżnieniem.

Bardzo szybko osiągnęła sukcesy, zarówno na szczeblu krajowym jak i międzynarodowym. Na podjętych następnie studiach podyplomowych klasy mistrzowskiej, artystka dalej doskonaliła i kształtowała swoją niezwykłą sceniczną osobowość uzyskując w 2002 r. dyplom klasy mistrzowskiej. Od tego czasu współpracuje ze znanymi orkiestrami oraz artystami na scenach Europy, USA i Kanady.

 

Katarzyna Dondalska – cz. 4 (opis do dźwięku)

 


Katarzyna Dondalska. Fot. Suse Beck

(as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Artur Chojecki: Program „Rodzina 500 plus” jest gotowy

Nasi urzędnicy są dobrze przygotowani do jego realizacji - zapewnił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.   Artur Chojecki   Gdyby ktoś miał...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV