Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Katastrofa śmigłowca w pobliżu Dylewskiej Góry. Poznaliśmy wstępny raport po tragicznym wypadku

Jest wstępny raport po tragicznym wypadku śmigłowca, do którego przed miesiącem doszło w pobliżu Dylewskiej Góry.

W katastrofie zginął pilot maszyny. Sprawą zajmuje się Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych, która opublikowała pierwsze ustalenia o zdarzeniu. Do katastrofy doszło niespełna kilometr od miejsca startu. Helikopter wystartował z lądowiska w okolicach Wzgórz Dylewskich.

Z relacji partnerki pilota, która zgłosiła zaginięcie 61-letniego mężczyzny wynikało, że miał dolecieć do Milewa w województwie mazowieckim. Tak się jednak nie stało. Ruszyły poszukiwania. Odnaleziono wrak, pilot nie żył. Według ustaleń komisji chciał zawrócić na lądowisko ze względu na złą pogodę. Śmigłowiec zahaczył o korony drzew i spadł na ziemię.

Według śledczych pilot nie miał uprawnień do pilotowania maszyny. Śmigłowiec nie figurował w rejestrze statków powietrznych prowadzonym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Komisja podała, że początek znaków rejestracyjnych maszyny to A7, co wskazuje na to, że była ona zarejestrowana w Katarze.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, katastrofa, wypadek, raport, śmigłowiec, pilot, LOT
Śmiertelny wypadek koło Srokowa. Nie żyje 81-latka

81-letnia kobieta zginęła w wypadku w powiecie kętrzyńskim. Rano na drodze powiatowej z Łęknicy do Srokowa, osobowy citroen uderzył w drzewo. Kierujący nim 67-letni mieszkaniec gminy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV