Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Katolicy pomodlą się o pokój. Wielka akcja różańcowa w Polsce

Plakat akcji

7 października na granicach Polski spotkają się katolicy, aby na różańcu modlić się za ojczyznę i o pokój na świecie. Akcja pod hasłem „Różaniec do granic” obejmuje wszystkie parafie.

Wierni z całej Polski spotkają się o godz. 10.30 w wyznaczonych 322 kościołach stacyjnych, skąd  po mszy św. udadzą się do „stref modlitwy”  zlokalizowanych  wzdłuż  granicy Polski. O godz. 14.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa, która będzie transmitowana w internecie.

Lista kościołów stacyjnych w Archidiecezji Warmińskiej:

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Frombork, św. Antoniego, bł. Reginy Protmann, Świętej Rodziny – Braniewo, św. Maksymiliana Marii Kolbego – Lelkowo, Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Najświętszego Serca Pana Jezusa – Górowo Iławeckie, św. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej – Bartoszyce, św. Michała Archanioła – Sępopol, św. Wojciecha – Barciany, Podwyższenia Krzyża Świętego – Srokowo.

Olsztyńskie parafie organizują wyjazd wiernych na granice. Np. parafia pw. Św. Jakuba organizuje wyjazd do Górowa Iławeckiego.

Chorzy niech modlą się w swoich domach i w szpitalach, wspólnoty parafialne w swoich kościołach. Każdy człowiek jest zaproszony

– mówi Lech Dokowicz z Fundacji Solo Dios Basta. Na stronie www.rozaniecdogranic.pl dostępne są informacje, jak można się włączyć w akcję.

Szczególnych okazji do modlitwy różańcowej dostarczają przypadające w tym roku setna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie i sto czterdziesta rocznica objawień w Gietrzwałdzie.

Autor: KKantor/ASocha
Redkacja: ASocha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jubileusz Inspekcji Transportu Drogowego. Formacja świętuje 15 lat istnienia

Kusi pewnymi zarobkami, ciekawymi wyzwaniami i charakterystycznym, zielonym mundurem. Inspekcja Transportu Drogowego świętuje 15 lat istnienia. Na Warmii i Mazurach chętnych do służby jest wielu, ale...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV