Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Każdy ełczanin może się wpisać do Księgi Pamięci. Miasto chce w ten sposób uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości

Ełczanie mogą wpisywać się do Księgi Pamięci

Kochaj wszystko, co ojczyste. Jestem dumny, że jestem Polakiem – to tylko część wpisów, które znalazły się w Księdze Pamięci, wyłożonej w ełckim ratuszu. Ma ona upamiętniać 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

– Wpisywać się może każdy – mówi wiceprezydent Ełku Artur Urbański. Księga znajduje się holu. Wpisują się dzieci, osoby dorosłe, stowarzyszenia. Znajdują się w niej życzenia nie tylko dla Polski, ale także dla Ełku.

– Pani Patrycja życzy Ojczyźnie, żeby miała dobrych obywateli. Niezależnie od tego, gdzie jesteśmy, to ważne, abyśmy pamiętali, że jesteśmy Polakami.

Księga będzie wystawiona w ratuszu aż do zapełnienia. Następnie trafi do ełckiego muzeum lub innego ogólnodostępnego miejsca.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ełk, Artur Urbański, 100-lecie odzyskania Niepodległości
Prawomocny wyrok 3 lat więzienia za próbę rozboju na taksówkarzu z Ełku

3 lata więzienia - taki wyrok zapadł przed Sądem Apelacyjnym w Białymstoku wobec mężczyzny oskarżonego o próbę napadu z nożem w ręku na ełckiego taksówkarza. Kierowca...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV