Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Każdy może liczyć na pomoc. Na numer olsztyńskiego telefonu zaufania dzwonią z całej Polski

Konferencja prasowa działaczy Telefonu Zaufania, fot. A.Skrago

Coraz więcej osób szuka wsparcia, dzwoniąc do olsztyńskiego telefonu zaufania „Anonimowy przyjaciel”.  W 2015 roku takich telefonów było 7700, rok później o 500 więcej, w tym roku prawdopodobnie zostanie pobity kolejny rekord.

Jak podkreślają wolontariusze, bezpośrednia rozmowa i kontakt z człowiekiem dają szanse na pomoc i są skuteczniejsze niż wpisy na forach internetowych lub portalach społecznościowych.

Zdaniem specjalistów , taka forma pomocy może być bardzo skuteczna nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Część połączeń przekierowanych jest z numeru alarmowego 112 właśnie do „Anonimowego przyjaciela”.

Do olsztyńskiego telefonu dzwonią potrzebujący z całej Polski, a ok. 10 procent połączeń to telefony od Polaków zza granicy. Telefon „Anonimowy przyjaciel” działa w Olsztynie od 43 lat. Jego numer to 192 88 lub 89 527 00 00

Autorka: A.Skrago
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kurowski, telefon zaufania
Dzień Zapobiegania Samobójstwom – Anonimowy Przyjaciel czeka

W sobotę 10 września obchodzimy Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom, czyli World Suicide Prevention Day. Olsztyński Telefon Zaufania "Anonimowy Przyjaciel" jest jednym z bardzo aktywnych ogniw prewencji...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV