Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Każdy z seniorów otrzyma „anioła stróża”. W Elblągu rusza nowy projekt

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu wraz ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Rodzinnych rozpoczął projekt dedykowany seniorom.

Jednym z głównych założeń jest międzypokoleniowa integracja oraz opieka zdalna. W ramach projektu seniorzy mają otrzymać tzw. „anioły stróże”, czyli urządzenia do systemu teleopieki. Będą to zegarki na rękę, które mierzą tętno, alarmują służby ratunkowe (poprzez połączenie z centrum opieki), gdy senior upadnie lub zemdleje, ale także przypomną o przyjmowaniu leków.

Projekt „Nasz senior” dedykowany jest przede wszystkim osobom samotnym. Koordynatorzy projektu chcą także zmobilizować sąsiadów osób starszych. W projekcie ma uczestniczyć  około 20 elbląskich seniorów. Jego główne założenia to objęcie ich systemem teleopieki, odbudowa sąsiedzkiej wspólnoty, szeroki wachlarz poradnictwa, a także integracja międzypokoleniowa.

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w projekt, teleopieka, Nasz senior
Rusza 8. edycja Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

Ponad 6 i pół miliona złotych Olsztyn przeznacza na realizację Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. To już ósma edycja OBO. Podobnie jak w ubiegłym roku, w tym również...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV