Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kaziuki-Wilniuki odwiedziły Ostródę

Kaziuki-Wilniuki w Ostródzie. Fot. Dorota Grzymska

Po raz 22. w Ostródzie symbolicznym zapaleniem zniczy przed tablicą poświęconą Mieczysławowi Czerniawskiemu rozpoczęły się Kaziuki Wileńskie.

Po mszy św. w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny barwny orszak przeszedł ulicami Ostródy do hali sportowo-widowiskowej Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Tam odbyły się główne kaziukowe uroczystości. Orszakowi przewodził jadący na koniu święty Kazimierz – Patron Polski i Litwy, powóz konny oraz poczet sztandarowy.

W hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji na gości czekał Jarmark Kaziukowy z degustacją potraw wileńskich, ze stoiskami z Wilna, na których można było kupić tradycyjny kindziuk, chleb i palmy oraz garncarkę z Glincyszek.

Część artystyczną poprowadził znany duet: ciotka Franukowa i Wincuk, czyli Anna Adamowicz i Dominik Kuziniewicz.

Podczas uroczystości obejrzeć można było występ Zespołu Pieśni i Tańca „Ojcowizna” pt.: „Stary album mówi wiele. Z Wilna do polskiej niepodległości”.

W Ostródzie była Dorota Grzymska

00:00 / 00:00

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Autor: D.Grzymska
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Wilno, Ostróda
Krzysztof Jurgiel będzie zabiegał o kontynuację Programu dla Polski Wschodniej

Moim zadaniem jako kandydata do Europarlamentu było sformułowanie tych zadań - tak o piątce dla województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego mówił w trakcie spotkania z mieszkańcami Ostródy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV