Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kętrzyńskie przedszkola walczyły o uzupełnienie dotacji oświatowych. Poznaliśmy decyzję sądu

fot. Przemysław Getka

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie zapadły trzy wyroki oddalające powództwo osób prowadzących przedszkola niepubliczne w Kętrzynie przeciwko Gminie Miejskiej Kętrzyn o uzupełnienie dotacji oświatowych z lat 2009-2016.

Sprawa dotyczyła niepublicznych przedszkoli „Słoneczko”, „Krasnal”, oraz „Mały Prymusik” z Kętrzyna. Z ustaleń Sądu wynika, że Gmina Miejska Kętrzyn rzeczywiście źle obliczała należną dotację oświatową, jednakże w ocenie sądu, osoby prowadzące niepubliczne przedszkola nie wykazały, aby z tego tytułu poniosły jakikolwiek uszczerbek w swoim majątku.

Sąd wskazał, że dotacja może być wydana tylko na potrzeby przedszkolaków. Dotacja niewydana na ich potrzeby lub wydana niezgodnie z przeznaczeniem podlega zwrotowi. W tych konkretnych sprawach osoby prowadzące przedszkola niepubliczne nie wykazały, aby z własnych środków pokryły jakiekolwiek potrzeby uczniów, które pokryte byłyby z dotacji.

Orzeczenia nie są prawomocne.

 

Autor: J. Golon
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, przedszkole, Kętrzyn
Wraca sprawa śmiertelnego postrzelenia ochroniarza z jednostki w Orzyszu. Sąd Okręgowy utrzymał decyzję

Wyrok dla ochroniarza z jednostki w Orzyszu, który nieumyślne postrzelił kolegę jest prawomocny. Sąd Okręgowy w Olsztynie utrzymał decyzję Sądu Rejonowego w Piszu, który skazał Krzysztofa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV