Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kibice Olimpii będą lobbować na sesji

Dzisiejszym (29.08.) obradom elbląskiej Rady Miasta będą kibicować sympatycy Olimpii Elbląg. Chcą lobbować za budową nowego stadionu, choć w programie sesji nie ma takiego projektu.

Prezydent Jerzy Wilk dopiero w piątek ma poinformować media co chce zrobić w sprawie zagrożonej inwestycji. Samorząd dostał ponad 17-milionową dotację z Unii Europejskiej na modernizację obiektu przy Agrykoli. Drugie tyle pieniędzy jest zabezpieczone w miejskiej kasie. To jednak za mało o ok. 12 mln złotych.

Kibice czekają na decyzję o podjęciu prac. Jeśli miasto zrezygnuje z projektu to unijna dotacja przepadnie. Prezydent Wilk na razie nie ujawnia planów. Jak powiedział na jednej z konferencji prasowych – taka jest umowa z zainteresowanymi stronami: władzami Olimpii, jej kibicami i marszałkiem Jackiem Protasem.

Na władze miasta naciskać będą też radni PO, którzy uważają, że nowy stadion to szansa dla miasta. Te 12 milionów powinno się znaleźć – twierdzi radny Robert Turlej. Budżet powinien to wytrzymać. A pieniądze w większości zostaną w mieście.

Kibice piłki nożnej i działacze Olimpii niepokoją się, bo stary stadion po raz kolejny został warunkowo dopuszczony do rozgrywania tam ligowych meczów. Kolejne zaostrzenie przepisów może uniemożliwić używanie tego obiektu. (M.Stank/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kto zasili olsztyński KKS?

Koszykarki KKS-u Olsztyn przygotowują się do nowego sezonu pierwszej ligi na obozie przygotowawczym w Kostkowie nad morzem. W szeregach KKSu na pewno nie wystąpi w tym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV