Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kibice z Erytrei, Pakistanu i Nigerii zatrzymani na polsko-rosyjskiej granicy

Straż graniczna zatrzymała kibiców z Erytrei, Pakistanu i Nigerii. Fot. W-MOSG

6 cudzoziemców, którzy próbowali wjechać do Polski zatrzymali funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej na drogowych przejściach granicznych z Federacją Rosyjską.

Byli to obywatele Erytrei, Pakistanu i Nigerii. Pierwsze trzy osoby zatrzymano na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach. Podczas odprawy okazało się, że kibice z Erytrei nie mają dokumentów uprawniających do wjazdu na terytorium RP. 37-letnia kobieta oraz 40 i 16-letni mężczyźni myśleli, że przekroczą granicę posługując się paszportem kibica FAN-ID. Pasażerowie samochodu osobowego marki Peugeot chcieli najpierw zwiedzić Polskę, a potem pojechać do Niemiec.

Na przejściu  w Gronowie zatrzymano też 32-letniego obywatela Pakistanu. Cudzoziemiec z paszportem kibica postanowił odwiedzić znajomego w Warszawie. Natomiast dwóm kolejnym kibicom, tym razem z Nigerii, funkcjonariusze z Braniewa przerwali podróż w niedzielę. Pasażerowie autobusu rejsowego przedstawili do kontroli granicznej sfałszowane polskie wizy. Dokumenty podrobione były na wzór oryginalnych.

Wszyscy cudzoziemcy otrzymali decyzję o odmowie wjazdu do Polski i zostali przekazani stronie rosyjskiej.

Autor: J.Golon
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w granica, straż graniczna, zatrzymanie, Erytrea, Pakistan
25 tysięcy kibiców jadących na mundial do rosyjskiego Kaliningradu odprawiły warmińsko-mazurskie służby graniczne i celne

W obwodzie kaliningradzkim rozegrano cztery spotkania fazy grupowej mistrzostw świata w piłce nożnej. Podczas piłkarskiego mundialu najwięcej podróżnych - ponad 16 tysięcy - wybrało polsko-rosyjskie przejście...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV