Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kiedy podróżni będą mogli korzystać z odnowionego dworca w Szczytnie?

Dworzec PKP w Szczytnie. Fot. A. Piedziewicz

Dworzec w Szczytnie to kolejny obiekt w województwie warmińsko-mazurskim, który zostanie zmodernizowany. Podróżni skorzystają z niego już w drugiej połowie 2020 roku.

Dworzec ten jest objęty ochroną konserwatorską. Zostanie odtworzony jego pierwotny wygląd, ze szczególnym uwzględnieniem rekonstrukcji dachu. Renowacji zostanie poddana również wieża ciśnień stojąca w pobliżu, a otoczenie wokół dworca zostanie zagospodarowane na nowo.

Dworzec w Szczytnie zostanie zmodernizowany dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Wartość inwestycji to 16,5 mln zł netto. Podróżni będą mogli korzystać z odnowionego dworca już w drugiej połowie 2020 roku.

Dworzec w Szczytnie to jeden z sześciu obiektów w województwie, który w najbliższych latach zmieni swoje oblicze. Podróżni mogą już korzystać z nowoczesnego obiektu Olsztyn Zachodni, a niedawno rozpoczęliśmy prace przy budowie Innowacyjnego Dworca Systemowego w Nidzicy – wylicza Krzysztof Mamiński, prezes Polskich Kolei Państwowych S.A.

Fot. Polskie Koleje Państwowe S.A.

Autor: A.Socha
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, kolej, dworzec, modernizacja
„Ełk po kolei”, czyli historia miasta przedstawiona w formie multimedialnej wystawy

„Ełk po kolei. Podróż przez historię miasta” to tytuł wystawy, którą od dzisiaj można oglądać w Muzeum Historycznym w Ełku. To pierwsza tak duża ekspozycja przygotowana...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV