Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kiedy wybory prezydenckie i w jakiej formie oraz epidemia koronawirusa w Polsce. Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

Anna Wasilewska (PO) i Radosław Nojman (PiS)

Jeden na Jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej. Gospodarzem audycji był Andrzej Piedziewicz.

Z zaproszenia do wirtualnego udziału w audycji skorzystali:

  • Anna Wasilewska – posłanka Platforma Obywatelska
  • Radosław Nojman – Prawo i Sprawiedliwość.

Wybory prezydenckie

Rząd przekonuje, że wybory powinny odbyć się 10 maja w formie korespondencyjnej. Wicepremier Jacek Sasin mówił o tym, że trwa druk kart do głosowania, choć ustawa nie jest jeszcze uchwalona. W Sejmie złożony jest projekt zmiany w konstytucji wydłużający obecną kadencję Andrzeja Dudy do 7 lat. Jest to projekt autorstwa posłów Zjednoczonej Prawicy.

Była posłanka PiS Krystyna Pawłowicz, obecnie sędzia Trybunału Konstytucyjnego, w 2013 roku przekonywała, że wybory korespondencyjne budzą wątpliwości natury konstytucyjnej. Jej zdaniem, to rodzi ryzyko odtajnienia głosu, sfałszowania go, a nawet kupowania głosów.

Dla PiS-u zastrzeżenia te są obecnie nieistotne. Zwłaszcza w sytuacji, gdy ustawa mówi o rozesłaniu pakietów wyborczych w ciągu kilku dni i to bez potwierdzenia odbioru?

Epidemia koronawirusa w Polsce

Jak mówi minister zdrowia udało się wypłaszczyć krzywą zachorowań, ale szczyt wciąż przed nami. Tymczasem na Warmii i Mazurach, w porównaniu z innymi regionami Polski, zachorowań jest bardzo mało. A od kilku dni nie mamy żadnego nowego przypadku. Z czego to wynika? Czy taki stan uda się utrzymać?

Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

00:00 / 00:00

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za A.Piedziewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory prezydenckie
Anna Wasilewska: Nie ma prawdziwej kampanii więc wybory prezydenckie powinny zostać przesunięte

Minister Szumowski zawiódł - powiedziała w Porannych pytaniach posłanka Koalicji Obywatelskiej Anna Wasilewska. W ten sposób, w rozmowie w Markiem Lewińskim, odniosła się do rekomendacji ministra...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV