Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -10 °C pogoda dziś
JUTRO: -8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Żołnierz walczy o emeryturę

Sierżant Paweł Oleszczuk w wojsku przepracował prawie 15 lat

Sierżant Paweł Oleszczuk spod Sępopola stracił pracę i prawo do emerytalnych świadczeń na 2 tygodnie przed wymaganym terminem.

W wojsku przepracował prawie 15 lat. Wielokrotnie był na zagranicznych misjach. Miał bojowe doświadczenie i cenione umiejętności.

Jak twierdzi Paweł Oleszczuk, wojsko pozbyło się go, bezpodstawnie zarzucając mu alkoholizm i maltretowanie rodziny, bo potrafił więcej od swoich dowódców z 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim.

Komandor Janusz Walczak z Ministerstwa Obrony Narodowej wyjaśnia, że sierżant Oleszczuk został zwolniony ze służby na podstawie orzeczenia rejonowej wojskowej komisji lekarskiej w Warszawie, a podobnych przypadków w wojsku jest wiele.

W jednostce w Lidzbarku Warmińskim przekonują, że Paweł Oleszczuk przed zwolnieniem ze służby miewał spore problemy w pracy, a jego pogarszająca się kondycja psychiczna mogła być zagrożeniem dla innych.(wch/bsc)

Posłuchaj audycji Wojciecha Chromego i Leszka Tekielskiego:

00:00 / 00:00

Post Scriptum:

00:00 / 00:00

 

Sierżant Paweł Oleszczuk spod Sępopola walczy o wojskową emeryturę

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żołnierz
Spotkanie rodzin poległych na misjach żołnierzy

Kilkadziesiąt osób z całej Polski, które straciły bliskich na misjach wojskowych, uczestniczyło w warsztatach integracyjnych dla rodzin poległych żołnierzy w Giżycku. Spotkanie zainicjowały rodziny - ma...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV