Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kierowca przez 80 kilometrów uciekał przed policją

Policyjny pościg. Fot. fotolia

Mężczyzna w wieku 37-lat nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami od Bartoszyc aż do rogatek Olsztyna, w sumie 80 kilometrów.

– Policjanci zdecydowali, że kierowcę trzeba zatrzymać przed wjazdem do Olsztyna, żeby nie zagrażał bezpieczeństwu mieszkańców – mówi młodszy aspirant Rafał Prokopczyk z olsztyńskiej komendy.

37-latkowi nie udało się ominąć kolejnej blokady. W okolicach Dywit uderzył w jeden z radiowozów, a następnie w drzewo. Doznał  otwartego złamania nogi, a mimo to próbował uciekać. Gdy został zatrzymany badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Pobrano mu krew do badań na obecność  substancji psychotropowych. Uciekinier jest pilnowany  w szpitalnej sali.

– Sprawdzamy też, czy w jego samochodzie nie ma nic podejrzanego – dodał młodszy aspirant Rafał Prokopczyk z olsztyńskiej komendy:

Mężczyzna powiedział policji, że nie nie zatrzymał się do kontroli, bo przestraszył się konsekwencji. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Fot. fotolia

 

Autor: K.Piasecka
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bartoszyce, policja, Olsztyn, Dywity
Groźny wypadek w Chełmżycy. Samochód uderzył w drzewo

Pięciu mężczyzn zostało poważnie rannych w wypadku drogowym w miejscowości Chełmżyca w gminie Susz. Na łuku drogi opel astra zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Kapitan...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV