Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kierowca tira na S7 miał 2,6 promila alkoholu

Fot. KMP Elbląg

Policjanci z Nidzicy zatrzymali kierowcę tira, który prowadził ciężarówkę mając 2,6 promila alkoholu w organizmie. Kierowca został zatrzymany po sygnale od kobiety, którą zaniepokoił styl jazdy ciężarówki.

Policjanci z Nidzicy otrzymali telefon od kobiety, która jadąc trasą S7 zauważyła tira, który jechał zygzakiem i zjeżdżał na inne pasy ruchu.

Interweniujący patrol koło miejscowości Pawliki ujawnił pojazd, o którym była mowa w zgłoszeniu. Za kierownicą samochodu ciężarowego marki scania z naczepą załadowaną betonowymi bloczkami siedział 51-letni mieszkaniec gm. Sulęcin. Jak ustalili policjanci, mężczyzna realizował transport międzynarodowy

– podała w komunikacie policja w Nidzicy.

Badanie stanu trzeźwości kierowcy tira wykazało 2,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci natychmiast zabrali mu prawo jazdy, a kierowca trafił do policyjnej celi. – Po wyjaśnieniu okoliczności został zwolniony – dodano.

Kierowca tira odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat więzienia. – Sąd obligatoryjnie zastosuje środek karny w postaci świadczenia pieniężnego w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł. – dodała policja.

Autorka: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w alkohol, zatrzymanie
Kolejni kłusownicy zatrzymani. Mężczyźni byli poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości

Dwaj kłusownicy zatrzymani nad Nogatem w miejscu objętym zakazem połowu ryb odpowiedzą za łamanie prawa przed sądem. Przy okazji zatrzymania ich przez policję okazało się, że...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV