Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kierowco, nie irytuj… drugiego kierowcy!

Kierowca. Fot. pixabay

Najbardziej irytujące dla kierowców są… zachowania innych kierowców. Z raportu na temat tego, co ich najbardziej denerwuje wynika, że prym wiodą agresywne wymuszanie pierwszeństwa bądź niebezpieczne wyprzedzanie.

Agresywni kierowcy wymuszający pierwszeństwo bądź niebezpiecznie wyprzedzający (15,9 proc.); zbyt wolno jeżdżący, tzw. niedzielni kierowcy (14,6 proc.) oraz nieuprzejmi kierowcy, np. trąbiący czy migający światłami (14,1 proc.) – to najbardziej irytuje kierowców podczas prowadzenia samochodu.

Na kolejnym miejscu w raporcie „Polaków portfel własny: w drodze” znalazły się zarzuty już nie do innych kierowców, a do nieuważnych pieszych (10,6 proc.)

Innymi rzeczami, które denerwują kierowców podczas jazdy są korki w mieście (10,4 proc.), za dużo ciężarówek (8,6 proc.) czy zbyt szybko jeżdżący inni kierowcy (6,6 proc.).

Nie bez wpływu na komfort kierujących są też zbyt wysokie ceny przejazdu autostradą (5 proc.), motocykliści i rowerzyści (2,5 proc.), a także infrastruktura drogowa (1,6 proc.) czy zbyt wąskie miejsca parkingowe (1,5 proc.).

Co ciekawe, z raportu można dowiedzieć się też, ile czasu dziennie kierowcy spędzają za kółkiem. I tak najwięcej kierowców, bo 37,5 proc. ankietowanych, deklaruje, że samochodem przemieszcza się od pół godziny do godziny dziennie. Nieco więcej, bo co trzeci, w drodze spędza ponad 2 godziny.

Natomiast osoby jeżdżące samochodem ponad 5 godz. dziennie stanowią 3,4 proc. badanych. Najpewniej – jak zauważają twórcy raportu – są to osoby zawodowo prowadzące pojazdy.

Innymi powodami, dla których korzystamy z samochodu jest dostanie się do pracy (37,2 proc.) czy załatwienie spraw codziennych (33,6 proc.).

Co ciekawe, niecałe 6 proc. kierowców przyznało się, że w ciągu ostatnich 6 miesięcy dostało mandat za nieprzepisową jazdę.

Autor: PAP Life
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kierowca, jazda
Wjechał na tory tramwajowe i uciekł z miejsca wypadku. Policja szuka kierowcy suzuki

Policjanci poszukują kierowcy suzuki, który we wtorek około godziny 17.00 na ul. Witosa w Olsztynie wjechał na torowisko tramwajowe. Pojazd zjechał z drogi, przewracając niewielkie drzewo,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV