Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kierowcy od 18 do 24 lat są największym zagrożeniem. Jak zwiększyć bezpieczeństwo na drodze?

O najczęstszych błędach popełnianych przez kierowców mówi Marcin Kiwit – egzaminator nadzorujący z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie, gość Izy Malewskiej w audycji „Bliższe spotkania”.

Największym błędem kierowców jest omijanie pojazdu, który się zatrzymał, żeby ustąpić pierwszeństwa osobie znajdującej się na przejściu dla pieszych. W tych sytuacjach dochodzi do najcięższych obrażeń jeśli chodzi o pieszych. Kierowcy też wyprzedzają na przejściach dla pieszych czy bezpośrednio przed przejściami dla pieszych, nie ustępują pierwszeństwa pieszemu, który znajduje się już na tym przejściu

– mówi Marcin Kiwit.

Jaka grupa wiekowa powoduje największe zagrożenie na drodze?

Taką grupą wiekową, która powoduje największe – statystycznie rzecz biorąc – na drodze zagrożenie i taką skłonną do podejmowania najbardziej ryzykownych zachowań w ruchu drogowym to jest grupa młodych kierowców w wieku 18 – 24 lata.

Posłuchaj.

 

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

 

Patrole policyjne, skoro ich nie widać, czy to oznacza, że ich nie ma – na to pytanie odpowiada kolejny gość Izy Malewskiej – aspirant Marta Kacprzyńska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Policyjne patrole każdego dnia stawiają się do służby. Są to policjanci w radiowozach oznakowanych. Natomiast część policjantów pełni służbę w radiowozach nieoznakowanych z videorejestratorami.

Wydział Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie uruchomił specjalną skrzynkę mailowa – stopagresjidrogowej @ol.policja.gov.pl, na którą dostajemy bardzo dużo nagrań z prywatnych rejestratorów jazdy- także zdjęcia, które pokazują np. nieprawidłowe zaparkowanie pojazdu.

– mówi Aspirant Kacprzyńska.

Posłuchaj.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

 

O tym jak ważne są zdrowe oczy za kierownicą opowie nam kolejny Gość Bliższych spotkań Jacek Dąbrowski – optometrysta.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Kierowca rajdowy Radosław Typa radzi, jak bezpiecznie jeździć.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Autor: DKucharzewska
Redakcja: ASocha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezpieczeństwo, ruch drogowy
Jak skutecznie monitorować czas pracy? Odpowiedź na to i inne pytania w audycji Bliższe Spotkania

Coraz więcej urzędów stawia na elektroniczny pomiar czasu pracy swoich pracowników. Gośćmi Izabeli Malewskiej byli: Patryk Pulikowski z biura prasowego olsztyńskiego ratusza Marcin Kiwit - egzaminator...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV