Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kierowcy odetchną. Wiemy, kiedy będzie otwarta ulica Sielska w Olsztynie

Skrzyżowanie Sielskiej i Schumana z ROcoptera. Fot. Ł. Sadlak

W poniedziałek (26 września) mają skończyć się utrudnienia na olsztyńskich Dajtkach.

Zgodnie z planem w weekend drogowcy położą ostatnią warstwę asfaltu na ulicy Sielskiej. Znikną bariery i przejezdne będą obie nitki. Otwarta będzie też aleja Szumana, dzięki czemu zmniejszy się ruch na Jagiellończyka, Szarych Szeregów i Grunwaldzkiej.

Ulica Sielska to część trasy krajowej numer 16 i wylotówka z Olsztyna w stronę Ostródy. Jej remont zaczął się 8 września, od jezdni prowadzącej do centrum. Następnie drogowcy przenieśli się na drugą nitkę. Wtedy wyłączone z ruchu zostało skrzyżowanie przy wiadukcie oraz cała ulica Szumana.

Dziś (22 września) natomiast w stolicy Warmii i Mazur zostały zamknięte dwie ulice prowadzące pod zabytkowymi wiaduktami – Wyzwolenia i Żarskiej. To połączenie starego miasta ze starą ulicą Artyleryjską. Nie wiadomo, jak długo nie będzie można tamtędy przejechać.

 

(kos)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, remont, utrudnienia
Czy można zgubić samochód? Olsztynianka udowodniła, że… tak

Zaparkowała, poszła do sklepu i zapomniała, gdzie jest jej samochód, a potem... zgłosiła kradzież auta. Olsztynianka zeznała, że pojazd zniknął z ulicy Mickiewicza. Policjanci rozpoczęli pooszukiwania,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV