Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kierowcy – uwaga na jednoślady! W ubiegłym roku w wypadkach zginęło 7 motocyklistów, ten sezon też nie zaczął się dobrze

Fot. Aleksandra Skrago

Policjanci przypominają – rozpoczął się sezon motocyklowy, na drogach zagęściło się od jednośladów, a to sprawia, że kierowcy aut muszą być bardziej czujni. Niestety, co roku nie brakuje wypadków z udziałem motocykli.

Tylko w zeszłym roku na Warmii i Mazurach doszło do 86 wypadków z motocyklistami i 7 osób zginęło. Ten sezon też nie zaczął się dobrze, bo motocykliści ucierpieli już w sześciu wypadkach.

Dużo jest wciąż do zrobienia, jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa kierowcom jednośladów – podkreśla młodszy inspektor Robert Zalewski z wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

Przede wszystkim kierowcy samochodów muszą sprawdzać w lusterkach, czy w ich pobliżu nie jedzie motocykl. Wiele też zależy od samych motocyklistów, którzy muszą pamiętać o ograniczeniach prędkości i o wcześniejszym sygnalizowaniu manewrów.

Fot. Aleksandra Skrago

(A.Skrago/K.Piasecka)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, Robert Zalewski
Funkcjonariusze szukali handlarzy sprzedających nielegalne papierosy. Zatrzymali dwóch mężczyzn

Półtorej tony suszu tytoniowego, papierosy bez akcyzy, broń i naboje znaleźli policjanci ze Szczytna. Razem z funkcjonariuszami Izby Celno-Skarbowej weszli na posesję w gminie Świętajno. Funkcjonariusze...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV