Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kierowcy w Elblągu muszą uzbroić się w cierpliwość. Przedłuża się remont ulicy Rybackiej

Przedłuża się remont ulicy Rybackiej na Starym Mieście w Elblągu. Miała być gotowa już w maju, ale trzeba jeszcze poczekać na techniczny odbiór inwestycji.

Przebudowa kosztowała niespełna milion złotych, miasto dostało ponad 600 tysięcy złotych dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Ulica jest reprezentacyjnym miejscem najstarszej dzielnicy Elbląga, sąsiaduje z katedrą św. Mikołaja.

Jezdnia i chodniki zostały wykonane z kostki granitowej. Zostaną tam umieszczone zabytkowe, przedwojenne pokrywy studzienek kanalizacyjnych, które przy remontach dróg zostały zachowane przez firmę wodociągową. Będą pamiątką po dawnych elblążanach, a nowe umieszczone w jezdni nawiążą stylem do tych dawnych – tłumaczy Joanna Urbaniak, rzeczniczka prezydenta Elbląga.

00:00 / 00:00

Odbiór techniczny ulicy Rybackiej, przebudowanej na odcinku od ulicy Wodnej do Starego Rynku ma odbyć się w najbliższych dniach. Wtedy też ulica będzie przejezdna.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, remont
W Elblągu powstają kolejne łąki kwietne. Ratusz: „Poprawiamy bioróżnorodność”

Obok tych naturalnych w parkach, na brzegach rzeki Kumieli czy na skarpach tworzone są nowe łąki. Jedna, o powierzchni około 900 metrów kwadratowych została zasiana w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV