Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kierowcy z Olsztyna nie zapłacą mniej niż mieszkańcy okolicznych gmin. Ratusz zmienił decyzję: chcemy być solidarni społecznie

Fot. P. Getka

Kierowcy z podolsztyńskich gmin nie będą płacili więcej za parkowanie w Olsztynie niż mieszkańcy miasta. Ratusz wycofuje się z  rozwiązania, któremu sprzeciwiały się gminne samorządy skupione w aglomeracji olsztyńskiej.

Przypomnijmy, nowe stawki w Strefie Płatnego Parkowania, olsztyńscy radni uchwalili w listopadzie zeszłego roku. Z kolei w grudniu część miejskiej uchwały uchylił wojewoda warmińsko-mazurski, który uznał, że uprzywilejowanie pozycji mieszkańców Olsztyna, którzy mieli płacić mniej, narusza zasadę sprawiedliwości społecznej i równości wobec prawa.

Na to rozstrzygnięcie wojewody, olsztyńscy radni skierowali skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który jeszcze nie wydał orzeczenia w tej sprawie.

Ratusz nie czekając na werdykt, wycofuje się z podwyższonych opłat w Strefie Płatnego Parkowania dla kierowców z sąsiednich gmin. Wniesie też o umorzenie postępowania w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym – informuje Marta Bartoszewicz rzecznik Urzędu Miasta w Olsztynie.

Uznaliśmy, że w obecnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa i jej konsekwencjami społecznymi, chcemy zrewidować nasze stanowisko w tej sprawie. Listopadowa uchwała w tamtym czasie była zasadna, ale dzisiaj gdy tak wiele osób znajduje się w trudnej sytuacji, a samorządy borykają się z nowymi problemami, chcemy wykazać dobrą wolę i być solidarni społecznie.

00:00 / 00:00

Z takiej decyzji zadowolony jest Michał Kontraktowicz, wójt gminy Stawiguda.

00:00 / 00:00

Z kolei na oficjalnym facebooku gminy Dywity czytamy, że „zgoda, zdrowy rozsądek i współpraca pomiędzy Miastem Olsztyn oraz ościennymi gminami…, zwyciężyły”.

Fot. P.Getka

Autor: W.Chromy
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, ratusz, parkowanie, radni, opłaty, strefa parkowania
Miasto wycofało się ze zróżnicowanych opłat za parkowanie

Miasto Olsztyn wycofało z Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego sprawę dotyczącą zróżnicowanych opłat w strefie płatnego parkowania. Oznacza to, że zarówno mieszkańcy miasta, jak i przyjezdni za parkowanie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV