Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kierowcy z Warmii i Mazur jeżdżą coraz szybciej. Policjanci apelują o zdjęcie nogi z gazu

Fot. policja.gov.pl

W minionym roku policjanci z Warmii i Mazurach zatrzymali ponad 75 680 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. To o ponad 21 000 więcej niż w roku 2018.

Około 1300 osób straciło prawo jazdy na co najmniej 3 miesiące, ponieważ jechały za szybko o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. W 2018 takich przypadków było o ponad 600 mniej. Jak podkreślają policjanci, te dane pokazują, że nadmierna prędkość wciąż pozostaje jednym z grzechów głównych popełnianych za kierownicą, a służba funkcjonariuszy ruchu drogowego jest bardzo potrzebna.

Policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drogach. Prowadzą m.in. cykliczne działania pod hasłem „Prędkość”, czy kaskadowe pomiary prędkości. Żeby jeszcze skuteczniej nakłonić kierowców do zdjęcia nogi z gazu, w lipcu 2019 roku na Warmii i Mazurach działalność rozpoczęła policyjna Grupa SPEED. Wykorzystuje ona przede wszystkim radiowozy nieoznakowane, a także wykonuje statyczne pomiary, wyciągając konsekwencje wobec bezmyślnych i nieodpowiedzialnych piratów drogowych.

Funkcjonariusze zapowiadają, że ich działania będą kontynuowane także w tym roku, a ich efekty będą odczuwalne we wszystkich powiatach regionu.

 

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prędkość, pomiar prędkości
Bliższe spotkania – 22.01.2020

Bezpieczeństwo na drogach - to temat, na który z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski. W Polsce w terenie zabudowanym możemy poruszać się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV