Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kierownik apteki w Węgorzewie oskarżony o wyłudzenie pieniędzy z refundacji leków

Fot. Fotolia.com

Kierownik jednej z aptek w Węgorzewie odpowie przed sądem za wyłudzenie prawie 40 tysięcy złotych z Narodowego Funduszu Zdrowia za refundację leków.

Akt oskarżenia w tej sprawie prokuratura rejonowa w Kętrzynie wyśle dziś do sądu rejonowego w Giżycku.

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny, z zebranego w sprawie materiału dowodowego wynika, że między 31 maja 2016 a 31 lipca 2017 roku Jerzy W. jako kierownik jednej z aptek na terenie Węgorzewa wypełnił 20 recept. Farmaceuta miał do dyspozycji druki recept opatrzonych pieczęcią i nieczytelnym podpisem lekarza, który zakończył już prowadzenie działalności i nie miał uprawnień do wydawania recept obcym osobom.

Recepty były wystawione na rzecz 6 pacjentów i dotyczyły 337 różnego rodzaju leków o łącznej wartości 39 tysięcy 456 złotych. Jerzy W. wyłudził na rzecz Narodowego Funduszu Zdrowia w Olsztynie 37 tysięcy 937 złotych zwróconych mu tytułem refundacji leków.

Jak podała prokuratura, przesłuchano kilkadziesiąt osób i zgromadzono obszerną dokumentację. Oskarżony nie przyznał się do zarzuconego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Na poczet grożących kar i środków karnych prokurator zabezpieczył należący do podejrzanego samochód marki bmw.
Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, Węgorzewo, pieniądze, NFZ, wyłudzenie, leki, apteka
Podawał się za żołnierza, a okazał się internetowym oszustem. Kobieta straciła ponad 50 tysięcy złotych

Elbląscy policjanci szukają internetowego oszusta, przez którego mieszkanka miasta straciła ponad 50 tysięcy złotych. Jak powiedział oficer prasowy elbląskiej policji komisarz Krzysztof Nowacki, pieniądze wpłaciła poznanemu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV