Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kilkadziesiąt kilometrów uciekał przed policją. W końcu porzucił auto i zbiegł

Fot. Pixabay.com

Kilkadziesiąt kilometrów trwał policyjny pościg za uciekającym kierowcą volvo na drodze pod Bisztynkiem. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem.

Uwagę patrolu drogówki wzbudziło niepewnie jadące volvo. Jak informuje młodszy aspirant Marta Kabelis z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto, ale w tym momencie kierowca przyśpieszył, po czym zaczął uciekać.

Kiedy mężczyzna stwierdził, że już nie da rady uciec, zatrzymał auto w pobliskiej miejscowości i uciekł pieszo w pole. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który był w aucie, jest to prawdopodobnie pasażer tego samochodu. 41-letni mężczyzna, gminy Bisztynek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Został zatrzymany. Dzisiaj będzie przesłuchany.

– Za samo niezatrzymanie się do kontroli drogowej, zgodnie z nowymi przepisami, grozi do 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności – dodała aspirant Marta Kabelis.

Trwają poszukiwania kierowcy samochodu. W akcji pościgowej brały udział trzy policyjne radiowozy.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policyjny pościg
Kierowca przez 80 kilometrów uciekał przed policją

Mężczyzna w wieku 37-lat nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami od Bartoszyc aż do rogatek Olsztyna, w sumie 80 kilometrów. - Policjanci...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV