Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kilkadziesiąt miejscowości bez prądu. Silny wiatr pozrywał linie energetyczne

Z powodu silnego wiatru prądu nie ma około 18 tysięcy odbiorców na Warmii i Mazurach.

Linie energetyczne pozrywane są m.in. w gminie Purda koło Olsztyna, w Małdytach, Górowie Iławeckim, Lidzbarku Warmińskim, Mrągowie, Dźwierzutach, a także pod Olsztynkiem i pod Iławą. Energia nie dociera do kilkudziesięciu miejscowości w regionie. Nie wiadomo jak szybko monterzy uporają się z awariami, bo wciąż wieje silny wiatr i nie wykluczone, że będą nowe uszkodzenia linii.

W związku z silnym wiatrem ponad 550 razy interweniowali strażacy z Warmii i Mazur. Najwięcej problemów było w powiecie elbląskim. Nikt nie ucierpiał. Najczęściej strażacy usuwali z dróg powalone drzewa. Połamane przez wichurę konary spadały też na samochody. Tak było m.in. na ulicy Mroza w Olsztynie. Na szczęście nikomu nic się nie stało, bo auto stało na parkingu.

Synoptycy wydali dla województwa warmińsko-mazurskiego ostrzeżenie drugiego, czyli wyższego stopnia. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wiatr w regionie osiąga w porywach prędkość do 100 km/h. Tak będzie co najmniej do późnych godzin wieczornych.

 

Autor: W.Chromy/K.Piasecka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wiatr, wichura, awaria, prąd, silny wiatr, uwaga
Kolejne osoby zakażone koronawirusem. W Polsce choruje 51 osób, jedna osoba zmarła

Resort zdrowia potwierdził dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Dotyczą one Poznania. Do tej pory w całym kraju zachorowało 51 osób. Dziś zmarła jedna osoba. Mamy 2...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV