Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kilkadziesiąt prokuratorskich zarzutów dla byłej pracownicy sądu w Działdowie

Kobieta przelała na własne konta ponad 270 tysięcy złotych. Była kierownik pierwszego Wydziału Cywilnego w Sądzie Rejonowym w Działdowie usłyszała 80 prokuratorskich zarzutów.

Dotyczą oszustwa, fałszowania dokumentów, poświadczenia nieprawdy i przekroczenia uprawnień. Jak twierdzą śledczy, kobieta przelała na własne konta ponad 270 tysięcy złotych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku

Jak wyjaśnia prokurator Grażyna Wawryniuk, okarżona preparowała dokumenty, na podstawie których dokonywano wypłat.

Były to postanowienia i zarządzenia mające być wydawane w ramach postępowań prowadzonych w sądzie. W całości były one podrabiane, łącznie z podpisami sędziów, którzy mieli wydawać dokumenty. W dokumentach były wskazywane konta, na które miały być dokonywane wypłaty. Były one przekazywane do księgowości. Konta do byłej kierownik.

Kobieta we wrześniu została dyscyplinarnie zwolniona, ale z innego powodu. Nie przyznaje się do winy. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi jej 10 lat więzienia.

Autor: P.Karpiszen za IAR
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, prokuratura, pieniądze, Działdowo
Działdowo uczci 78. rocznicę męczeńskiej śmierci patronów miasta

Mieszkańcy Działdowa oddadzą hołd swoim patronom: arcybiskupowi diecezji płockiej Antoniemu Julianowi Nowowiejskiemu i biskupowi pomocniczemu płockiemu Leonowi Wetmańskiemu. Kapłani zginęli w niemieckim nazistowskim obozie Soldau w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV