Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kilkadziesiąt stłuczek i korki. To nie był łatwy poniedziałek dla kierowców

Pługopiaskarka

400 kolizji, dwa wypadki i zablokowane drogi – tak wyglądała sytuacja na drogach po poniedziałkowych opadach śniegu. Największe utrudnienia odnotowano na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach, trudna sytuacja była także na Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

W poniedziałek rano na drogach zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad pracowało 235 pługopiaskarek. Jak poinformowała  GDDKiA o godz. 7. wszystkie drogi z wyjątkiem miejsc, gdzie doszło do kolizji lub wypadków, były przejezdne. Mimo ustąpienia opadów pługopiaskarki cały czas oczyszczają drogi krajowe. GDDKiA poinformowała, że niektóre drogi mogą być jeszcze oblodzone.

Opady śniegu i śniegu z deszczem z północno-wschodniej Polski przesunęły się tylko na województwo lubelskie i północne Podkarpacie. Jeśli chodzi o błoto pośniegowe ono już zostało praktycznie w całości usunięte – powiedział Jan Krynicki, rzecznik prasowy GDDKiA. Jak dodał, lokalnie może być ślisko tam, gdzie wieje wiatr.

Rano największe utrudnienia występowały na terenie województwa warmińsko-mazurskiego na: S7 (odc. Napierki – Nidzica – Olsztynek), DK 51 (odc. Olsztynek – Olsztyn) oraz na DK 58 (odc. Olsztynek – Jedwabno).

Śliska nawierzchnia i słaba widoczność to niebezpieczne połączenie. Tylko w trzy dni między 17 i 19 listopada zginęło aż 17 pieszych. Pamiętajmy, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba mająca na sobie elementy odblaskowe staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego

– przypomina nadkom. Radosław Kobryś biura ruchu drogowego KGP.

Źródło: PAP
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Opozycja krytykuje propozycje zmian w ordynacji wyborczej w wyborach samorządowych

Opozycja krytykuje propozycje zmian w ordynacji wyborczej w wyborach samorządowych. Na konferencjach prasowych w Olsztynie słów krytyki wobec projektu ustawy nie szczędzili posłowie ugrupowania Kukiz’15 i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV