Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kilkadziesiąt tysięcy kosztowało usuwanie substancji ropopochodnej. PWiK szuka sprawcy i oferuje nagrodę

Fot. A. Piedziewicz

5 tysięcy złotych dla osoby, która pomoże złapać sprawcę zanieczyszczenia oczyszczalni ścieków. Taką nagrodę wyznaczyło olsztyńskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

W środę po południu w olsztyńskiej oczyszczalni ścieków zauważono substancję ropopochodną. Była w jednym ze zbiorników osadowych. Jej obecność po pierwsze groziła sparaliżowaniem pracy oczyszczalni. Po drugie – było ryzyko, że substancja skazi Łynę. Na szczęście najgorsze scenariusze nie spełniły się, ale PWiK musi teraz zutylizować 14 tysięcy litrów ścieków wymieszanych z tą substancją. Koszt szacowany jest na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Według wstępnych ustaleń, ktoś najprawdopodobniej wylał substancję do studzienki kanalizacyjnej w rejonie ulicy Leśnej lub na osiedlu Redykajny.

Dlatego prosimy o informację o podejrzanych cysternach w środę po południu w pobliżu studzienek kanalizacyjnych lub o osobach manipulujących przy tych studzienkach

– mówi Anita Chudzińska z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

00:00 / 00:00

Sprawcy grozi nawet 1 milion złotych grzywny.

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nagroda, ropa, oczyszczalnia ścieków
Niebezpieczne chemikalia w olsztyńskiej oczyszczalni ścieków. „Substancja mogła pochodzić z osiedla Redykajny lub Gutkowo”

Olsztyńska oczyszczalnia ścieków pracuje normalnie – służby sprawdzają, jak doszło do zanieczyszczenia jej toksyczną substancją ropopochodną. Substancję ropopochodną wykryto w środę późnym popołudniem w jednym ze...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV