Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kilkaset osób pobiegło nową obwodnicą Olsztyna dla niepełnosprawnej Martynki [ZDJĘCIA]

Fot. Agnieszka Podbielska

Obwodnica Olsztyna otworzyła się dla pierwszych osób – na razie mogli ją nie przejechać, lecz przebiec. To za sprawą zorganizowanego tam charytatywnego Biegu po Obwodnicy Olsztyna.

Za Kudypami na starcie tras na 5 i 15 kilometrów pojawiło się ponad dwustu zawodników. Pierwszy w biegu na 5 km przybiegł zawodowy żołnierz Maciej Rypiński:

Bardzo fajna impreza, szczytny cel. Nie można było jej ominąć. Tym bardziej, że my jako wojska obrony terytorialnej reklamujemy się w ramach akcji „Zostać żołnierzem Niepodległej”. Udało się, wygrałem i się bardzo cieszę.

Mateusz Kownacki, organizator imprezy mówił, że jest to święto dobrej energii i olsztyńskich biegaczy. – To jest impreza robiona dla biegaczy przez biegaczy, a przy okazji pomagamy też Martynce. Dobrze się bawimy.

00:00 / 00:00

Dziewczynka jest podopieczną fundacji Przyszłość dla dzieci. Dziesięciolatka urodziła się z niesprawną i niewykształconą ręką. Amerykańscy lekarze zaproponowali 3-stopniowe operacyjne leczenie. Operacja wraz z 10-tygodniową rehabilitacją na Florydzie kosztuje 400 tys. zł. Część opłaty startowej będzie przekazana na wsparcie zbiórki środków na leczenie.

Honorowy patronat nad „Biegiem po obwodnicy Olsztyna” objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.

10- letnia Martynka, dla której zbierano fundusze na leczenie. Fot. Agnieszka Podbielska

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w impreza sportowa, Kudypy, bieg charytatywny
Na obwodnicy Olsztyna stanął pierwszy wiadukt

Wiadukt jest usytuowany na drodze łączącej Kudypy z Naterkami w gminie Gietrzwałd. Jest pierwszym z 34 takich obiektów na całej budowanej obwodnicy Olsztyna. Do tej pory...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV