DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro

Kilkuset zawodników karate na turnieju w Ostródzie. Podsumowanie Międzynarodowego Turnieju IKO POLISH OPEN

Międzynarodowy Turniej Karate Ostróda 2019. Fot. M. Wieczorek

Zawody w Ostródzie zgromadziły 460 zawodników z 52 klubów z 6 krajów: Polski, Rosji, Białorusi, Ukrainy oraz Japonii.

Gościem zawodów był dyrektor Międzynarodowego Departamentu IKO Kyokushinkaikan Katsushito Gorai. Reprezentacja Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate składała się z 38 zawodników, którzy rywalizowali w dwóch konkurencjach: walk – kumite i układów – kata.

Turniej rozpoczął się od konkurencji układów – kata, w której zawodniczki OKKK uplasowały się bardzo wysoko:

• 1 miejsce w Kata Seniorów zajęła ALEKSANDRA WIECZOREK
  • 1 miejsce w Kata Juniorów zajęła WIKTORIA WITKOWICZ
  • 1 miejsce w Kata Młodzików zajęła AISHA NDIAYE

W konkurencji walk – kumite kategorie były licznie obsadzone. Medalowe miejsca wywalczyli: