Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kim chciałbyś zostać, gdy dorośniesz i… dlaczego strażakiem?

Kim chciałbyś zostać, gdy dorośniesz i… dlaczego strażakiem? To pytanie konkursowe Radia Olsztyn. Do udziału w zabawie zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 14 lat.

Powody, dla których dziecko marzy o karierze strażaka, mogą być zarówno poważne, jak i całkiem prozaiczne. Wydaje nam się, że strażak na co dzień walczy z ogniem, ratuje koty i dba o nasze bezpieczeństwo. Jak się okazuje, to tylko nieliczne z jego zadań. A właściwie dlaczego dzieci marzą o byciu strażakiem? Pokażcie nam! Rodzice, wszystko w waszych rękach, ale pamiętajcie, że najważniejsza jest pomysłowość pociech.

Wystarczy, że przygotujecie 1-2 minutowy film z odpowiedzią dziecka. Jeżeli bardziej odpowiada wam forma pisana – czekamy także na wiersze. Liczy się kreatywność i dobra zabawa!

Zgłoszenia należy wysłać do 13 maja 2018 r. na adres: malystrazak@ro.com.pl.

O tym, kto zwycięży, zadecydują internauci, którzy od 14 do 19 maja będą mogli oddawać głosy na wybrane filmy oraz wiersze. Trzy filmy i jeden wiersz z największą liczbą głosów otrzymają nagrody rzeczowe.

Zapraszamy wszystkich do udziału w zabawie.

Regulamin

2o maja na Starym Mieście w Olsztynie odbędą się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Z tej okazji zorganizowano konkurs „Kim będę jak będę duży? I dlaczego Strażakiem?”. O konkursie i obchodach rozmawiała Izabela Malewska z oficerem prasowym Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP kapitanem Rafałem Melnykiem.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Więcej w straż
10 osób zmarło tej zimy wskutek mrozu lub zaczadzenia

3 ofiary śmiertelne tlenku węgla i 7 ofiar mrozów, a do tego dużo zachorowań na grypę i odrę - tak w skrócie wygląda podsumowanie sezonu zimowego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV