DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

KKS Olsztyn przegrywa z Liderem Pruszków w pierwszym meczu przed własną publicznością

Koszykarki KKSu Olsztyn przegrały w pierwszym meczu nowego sezonu przed własną publicznością. Olsztynianki przegrywały w pierwszej kwarcie z Liderem Pruszków już… 6:30. W trzeciej odsłonie natomiast „doskoczyły” do rywalek na osiem oczek. Ostatecznie skończyło się zwycięstwem przyjezdnych 102:79.

Szkoleniowiec olsztyńskiej ekipy – Tomasz Sztąberski był zadowolony z postawy swoich zawodniczek, z wyjątkiem pierwszej kwarty:

Było to kolejne spotkanie, w które weszliśmy „nie wychodząc z szatni”. Zdecydował brak koncentracji w pierwszych minutach. Później zaczęliśmy gonić wynik, jednak nie udało się. Jesteśmy zespołem młodym, budujemy drużynę na innych zasadach niż nasze przeciwniczki.

00:00 / 00:00

Najwięcej punktów dla KKSu – 24 – zdobyła kapitan zespołu – Joanna Markiewicz.

MVP całego spotkania została uznana rozgrywająca Lidera Pruszków, mierząca zaledwie 168 cm wzrostu – Kinga Dzierbicka.

Po dwóch kolejkach KKS Olsztyn plasuje się na siódmym miejscu w tabeli grupy A 1. ligi.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w Tomasz Sztąberski, Joanna Markiewicz, KKS Olsztyn
Tomasz Sztąberski: Niedługo rozpoczynamy przygotowania do sezonu. W składzie pojawi się kilka młodszych zawodniczek

Koszykarki pierwszoligowego KKSu Olsztyn odpoczywają przed rozpoczęciem sezonu przygotowawczego. Zwykle czasu na odpoczynek nie mają jednak władze klubu. Transfery, kontrakty i obserwacja potencjalnych zawodniczek, które mogłyby...