Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kładka nad Kanałem Łuczańskim miała być gotowa przed sezonem. Wykonawca dopiero oddał ją do użytku

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. M. Zbrożek

Od piątku piesi mogą korzystać z nowej kładki nad Kanałem Łuczańskim. Kładka miała być gotowa przed sezonem turystycznym, jej oddanie opóźniał wykonawca – poinformował burmistrz Giżycka.

Nowa kładka nad Kanałem Łuczańskim miała być gotowa przed sezonem turystycznym.

Cała branża budowlana w dzisiejszych czasach cierpi na niesolidność i nieterminowość, my też padliśmy tego ofiarą

– powiedział burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz.

Nowa kładka zlokalizowana jest w pobliżu mostu obrotowego, który umożliwia m.in. przejście z miasta na Twierdzę Boyen, jedną z głównych atrakcji historycznych Giżycka. W tym miejscu przez lata była kładka dla pieszych, ale nie była ona przystosowana do potrzeb niepełnosprawnych czy wózków, a jej stan był fatalny. Dlatego władze miasta postanowiły rozebrać starą kładkę i w jej miejsce zbudować nową, wygodną dla osób o różnych potrzebach komunikacyjnych.

Budowa nowej przeprawy dla pieszych przez Kanał Łuczański była finansowana z pieniędzy unijnych, kosztowała ponad 12 mln zł.

Burmistrz miasta poinformował w piątek, że do użytku oddano wyłącznie samą przeprawę przez kanał, wykonawca musi jeszcze zakończyć prace obok kładki, m.in. zrobić trawniki. – Wszyscy mamy nadzieję, że stanie się to jak najszybciej – dodał Iwaszkiewicz.

Autor: PAP
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w inwestycje, Kładka, Kanał Łuczański, burmistrz Giżycka
Z dna Kanału Łuczańskiego wydobyto niewybuchy. Konieczna była ewakuacja mieszkańców Giżycka

W Giżycku zakończyła się akcja wydobycia z dna Kanału Łuczańskiego dwóch niewybuchów. Pociski artyleryjskie z II wojny światowej o średnicy 75 mm zostały znalezione podczas sobotniego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV