Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Klamka zapadła. Zbigniew Rojek będzie patronem ścieżki rowerowej wokół jeziora Długiego w Olsztynie

Ścieżka rowerowa nad jeziorem Długim w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

Muzyk i zapalony rowerzysta Zbigniew Rojek będzie patronem jednej z najpopularniejszych ścieżek rowerowych w Olsztynie, która biegnie wokół jeziora Długiego.

Zbigniew Rojek był założycielem takich zespołów, jak Trzeci oddech kaczuchy, czy Kaczki z nowej paczki, ale także miłośnikiem rekreacji rowerowej. Jako jeden z pierwszych planował miejskie trasy rowerowe, organizował rajdy i wycieczki na dwóch kółkach.

Pomysł, by 4-kilometrową ścieżkę nazwać jego imieniem zrodził się jeszcze w ubiegłym roku. Inicjatywa ta nie spodobała się jednak mieszkańcom osiedla nad jeziorem Długim. Na ich sprzeciw zareagowali artyści, sportowcy i rowerzyści z Olsztyna przedstawiając prezydentowi półtora tysiąca podpisów z prośbą o nadaniem ścieżce imienia Zbigniewa Rojka. Wśród popierających ten pomysł jest między innymi Czesław Lang – organizator Tour de Pologne.

Posłuchaj relacji Roberta Lesińskiego

00:00 / 00:00

Fot. Sławomir Ostrowski

(rles/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rower, jezioro Długie, ścieżka rowerowa
Daniel Świderski: Rowerowa Europa dotarła do Olsztyna

Pogoda za oknem nas rozpieszcza, dzień staje się dłuższy, a to sprzyja wychodzeniu na spacery i nie tylko...  Nasza redakcyjna koleżanka Agnieszka Lipczyńska rozpoczęła sezon rowerowy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV