Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Klasyczne klaksony na koniec sezonu

Syrenka, maluch, trabant i inne – na olsztyńskim Starym Mieście można było zobaczyć zabytkowe samochody. Zlot pod hasłem „Piękne klasyki na Warmii” zorganizował Olsztyński Klub Motorowy.

Fot. Łukasz Węglewski

Mijają lata, zmienia się moda, ale one są wciąż w znakomitej formie i przykuwają wzrok, gdy pojawiają się na ulicy. Mowa o klasycznych samochodach.Miłośnicy klasycznej motoryzacji kończą sezon.

Fot. Łukasz Węglewski

Z tej okazji dziś odbył się rajd po drogach Warmii. Uczestnicy imprezy w południe przyjechali przed olsztyński zamek, gdzie odbył się pokaz samochodowych klasyków.

Fot. Łukasz Węglewski

Jeden z organizatorów Wojciech Kozłowski, zapewnia że zwiedzający podziwiali wyjątkowo piękne auta.

00:00 / 00:00

Fot. Dorota Grzymska

Pokazowi samochodów towarzyszyła wystawa malarstwa Antoniego Letkiego i Krzysztofa Tanajewskiego oraz fotografii Adriana Banacha, Artura Kusto i Kazimierza Świerczyńskiego. Wystawy przedstawiają piękno klasycznej motoryzacji oraz pozwalają prześledzić rozwój samochodów na przestrzeni lat.

Fot. Wojciech Jermakow

(trzm/mkloda/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w auto, motoryzacja, samochód
Zostawisz auto, pojedziesz autobusem bez biletu

W Olsztynie kierowcy, którzy zostawią swoje samochody w garażu albo na parkingach, mogą podróżować bezpłatnie autobusami komunikacji miejskiej - zachęca Paweł Pliszka z Zarządu Dróg Zieleni...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV