Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kliknął w fałszywy link i stracił pięć tysięcy złotych. Policjanci ostrzegają przed oszustami

Fot. Fotolia.com

Jeden z mieszkańców Elbląga został oszukany na 5 tysięcy złotych. Wszystko za sprawą linku, który dostał w smsie.

Mężczyzna otrzymał wiadomość, z której wynikało, że jest to powiadomienie komornicze, bo nie spłacił całości zadłużenia i że brakuje jedynie 2 złotych i 37 groszy.

Jako, że zwykł płacić rachunki na czas, stwierdził, że jak najszybciej ureguluje płatność. Wszedł na wysłany w smsie link i przelał brakującą kwotę na wskazane konto. Niedługo po tym stwierdził, że z konta zniknęło aż 5 tysięcy złotych, a on sam padł ofiarą oszustów. Sprawę zgłosił elbląskim policjantom.

Funkcjonariusze kolejny raz ostrzegają, żeby nie otwierać nieznanych i podejrzanych załączników ani linków. Wyświetlane w ten sposób strony internetowe, mogą do złudzenia przypominać prawdziwą stronę banku. Niewielka kwota jaką rzekomo trzeba uregulować, nie ma tu znaczenia, bo oszustom chodzi tylko o to, aby pozyskać kod do wykonania przelewu.

 

Autor: W. Chromy za KMP Elbląg
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, policja
Ukradł z samochodu przedmioty o wartości ponad 1,6 tysiąca złotych. Złodzieja wydała… babcia

Lidzbarscy policjanci zatrzymali 25-latka podejrzanego o kradzież przedmiotów z otwartego pojazdu. Zabrał m.in. CB radio, elementy kamery cofania, ładowarkę samochodową i okulary. Właściciel oszacował straty na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV