Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Klinika „Budzik dla dorosłych” kupiła sprzęt rehabilitacyjny. Specjalny rotor pomoże pacjentom w śpiączce

Fot. M. Lewiński

Olsztyński „Budzik dla dorosłych”, czyli klinika w szpitalu uniwersyteckim ma nowy sprzęt rehabilitacyjny. Został kupiony za pieniądze, który zebrały kluby Rotary z Warmii i Mazur. Wszystko kosztowało łącznie ponad 60 tysięcy złotych.

Do „Budzika” trafiły trzy koncentratory tlenu, profesjonalny rotor rehabilitacyjny oraz specjalistyczna szafka pod defibrylator. Nasza placówka jest nowa, więc wciąż potrzebujemy różnych urządzeń – powiedział doktor Łukasz Grabarczyk, koordynator kliniki „Budzik dla dorosłych”:

Rotor to jest sprzęt, który pozwala rehabilitować mięśnie u pacjentów, którzy są w śpiączce. Pomaga także utrzymać mięśnie w dobrej kondycji. Wygląda trochę jak sprzęt, który jest wykorzystywany w wahadłowcach przez kosmonautów.

00:00 / 00:00

Niedawno szpital uniwersytecki przy alei Warszawskiej zyskał dotację z Ministerstwa Zdrowia w wysokości 34 mln złotych na budowę 4-kondygnacyjnego budynku, który zostanie połączony z obiektem powstałym w 2014 roku. Koszt inwestycji szacuje się na 39 mln złotych.

Fot. M. Lewiński

Fot. M. Lewiński

Fot. M. Lewiński

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rehabilitacja, sprzęt
Olsztyńska pulmonologia wzbogaciła się o sprzęt najwyższej klasy. W szpitalu planowane są też duże inwestycje

5 wysokiej klasy urządzeń medycznych trafiło do Szpitala Pulmonologicznego w Olsztynie. To trzy respiratory, aparat do echokardiografii i spirometr z bodypletyzmografem. Bodypletyzmograf wygląda jak szklana budka....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV