Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kłopoty z hiszpańską firmą FCC Construccion

Tak wyglądało otwarcie drogi nr 503 Elbląg – Pogrodzi. Fot archiwum

Zmodernizowana rok temu droga wojewódzka numer 503 od Elbląga do Pogrodzia ma ponad sto usterek.

Do tej pory wykonawca prac hiszpańska firma FCC Construccion nie usunęła usterek. Dlatego zarządca drogi postanowił, że naprawy będą wykonane na koszt Hiszpanów przez inną firmę. Chodzi nie tylko o wady samej drogi, ale też m.in. o rozmyte skarpy i pobocza czy pozostawiony po budowie bałagan. Drogą zarządza samorząd województwa i to on będzie egzekwował zapisy umowy – informuje Marek Murdzia, rzecznik Starostwa Powiatowego w Elblągu.

00:00 / 00:00

Budowa drogi wojewódzkiej 503. Fot. archiwum

To nie koniec kłopotów hiszpańskiej firmy. Starosta elbląski chce, aby FCC naprawiła drogi powiatowe, które zostały zniszczone przy modernizacji drogi wojewódzkiej 503 przez ciężki sprzęt dowożący materiały na budowę – dodał Marek Murdzia.

00:00 / 00:00

Odcinek wojewódzkiej 503 we wschodniej części powiatu elbląskiego kosztował 77 milionów złotych. Prace zostały opóźnione o rok. W trakcie remontu samorządy i mieszkańcy nadzalewowych miejscowości zgłaszali mnóstwo uwag. Chodziło między innymi o to, że wykonawca nie trzymał się harmonogramu prac i nie informował o planowanych utrudnieniach w ruchu.

tramwaj, Grzymowicz, FCC, umowa,

Prezydent Olsztyna i przedstawiciel FCC Construccion podpisują umowę na budowę linii tramwajowej. Fot. RO

Z firmą FCC sądzi się także Olsztyn.

Hiszpańska firma FCC Construccion miała wybudować w stolicy Warmii i Mazur linię tramwajową. W 2013 roku ratusz rozwiązał z nią umowę przede wszystkim dlatego, że Hiszpanie nie wywiązywali się z terminów.

Teraz Hiszpanie domagają się sądownie od miasta 320 milionów złotych odszkodowania za zerwanie kontraktu. Tymczasem olsztyński ratusz zapowiada, że po zakończeniu inwestycji związanej z budowa linii tramwajowej złoży wniosek o odszkodowanie od FCC.

 

(mstan/bsc)

Więcej w hiszpanie, tramwaje, FCC Construcción, droga wojewódzka 503
Otwarcie skrzyżowania Kościuszki-Piłsudskiego opóźnione o miesiąc

Aż o miesiąc przedłuży się przebudowa newralgicznego skrzyżowania z centrum Olsztyna. Chodzi o skrzyżowanie Kościuszki-Piłsudskiego, które miało być przebudowane do końca sierpnia. Już wiadomo, że się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV