Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kluby sportowe mogą się starać o rządowe dofinansowanie

Rusza trzecia edycja rządowego programu Klub. Dzięki niemu, kluby działające w formie stowarzyszeń, mogą dostać dofinansowanie w wysokości 10, a nawet 15 tysięcy złotych.

Marek Wieczorek z Olsztyn Karate Kyokushin przyznaje, że dwukrotnie skorzystał z programu. Teraz skorzysta po raz trzeci.

Za te pieniądze kupiliśmy tarcze i kaski. Z programu Klub została zakupiona jeszcze jedna mata. W sumie w klubie posiadamy już 3 maty, dzięki czemu jesteśmy samowystarczalni.

00:00 / 00:00

– Choć program jest dość dobrze znany, niektórzy dopiero się o nim dowiadują i zamierzają się zgłosić – przyznaje taekwondoka Dariusz Nowicki z Korio Olsztyn.

Jeśli mówimy o kwocie 10 tysięcy złotych to jest wysokiej klasy zastrzyk dla klubów, które żyją tylko i wyłącznie ze składek. jeżeli nie jesteśmy objęci programem sportu wyczynowego, gdzie te kwoty są zdecydowanie wyższe to 10 tysięcy to naprawdę dużo.

00:00 / 00:00

Z programu Klub skorzystały też siatkarki i siatkarze Chemika Olsztyn. Trener Marek Kotulski przyznaje, że procedura jest prosta i przejrzysta. Na pieniądze nie trzeba było czekać miesiącami tak jak w przypadku dotacji samorządowych.

00:00 / 00:00

Formularze i informacje na temat programu Klub są na stronach Ministerstwa Sportu i Turystyki. W pierwszej edycji programu dofinansowanie dostało 89 klubów z Warmii i Mazur. W drugiej natomiast – 144.


Autor: M.Świniarski
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, pieniądze, dotacja, program
Nowe zasady dofinansowania wymiany pieców w domach i kamienicach

Wątpliwości do przepisów obowiązujących w Olsztynie miała Regionalna Izba Obrachunkowa. Dotychczas inwestorzy mogli otrzymać pieniądze dopiero po zrealizowaniu projektu. Ostatecznie będzie inaczej - zapowiedział prezydent Olsztyna...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV