Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koalicja Obywatelska zaprezentowała wszystkich kandydatów w wyborach samorządowych

Michał Missan. Fot. M. Stankiewicz

W Elblągu odbyła się konwencja wyborcza Koalicji Obywatelskiej. Obecni byli elbląscy parlamentarzyści, kandydaci Koalicji w wyborach do samorządu miejskiego i wojewódzkiego oraz mieszkańcy Elbląga. Specjalnym gościem był wicemarszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz.

Gości przywitał kandydujący na prezydenta Elbląga Michał Missan, który podkreślił bardzo dobre przygotowanie programowe Koalicji Obywatelskiej do zbliżających się wyborów. Przypomniał, że Koalicja, jako jedyna, idzie do wyborów z kompletem programów: krajowym, regionalnym i lokalnym.

00:00 / 00:00

Następnie zaprezentowano kandydatów na radnych miejskich we wszystkich pięciu okręgach wyborczych oraz kandydatów do sejmiku wojewódzkiego.

Marszałek Bogdan Borusewicz pytany o to, co ma zrobić Koalicja Obywatelska, aby wygrać wybory, szczególnie w kontekście wyraźnej przewagi Prawa i Sprawiedliwości praktycznie we wszystkich sondażach twierdzi, że ma być aktywna i mówić prawdę, a sondaże, jego zdaniem, przygotowywane są głównie z myślą o wyborach parlamentarnych, które odbędą się dopiero za półtora roku.

00:00 / 00:00

W pięciu okręgach wyborczych w Elblągu Koalicja Obywatelska wystawia 35 kandydatów, w tym 18 kobiet. Wśród pięciorga kandydatów do sejmiku województwa także dominują panie, a numerem 1 jest Grażyna Kluge, w latach 2014-2015 wicewojewoda Warmińsko-Mazurski.

 

Autor: J. Salmonowicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory samorządowe, kandydaci, Michał Missan, Koalicja Obywatelska
Zbudowanie Olsztyn Areny obiecuje kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Olsztyna

Beata Bublewicz mówiła o tym na konferencji prasowej zorganizowanej pod 40-letnią halą Urania. Jeśli zostanę wybrana, jeśli my zostaniemy wybrani przez wyborców, to Olsztyn Arenę zbudujemy....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV