Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kobieta z patentem na medal. Zawodniczka z Olsztyna dwukrotnie pobiła rekord świata

Fot. fotolia.com

Po mistrzostwie Polski przyszedł czas na medale o mistrzostwo globu. Zawodniczka z Olsztyna Krystyna Puzio-Abramczyk dwukrotnie ustanowiła rekord świata w wyciskaniu sztangi.

W niedzielę olsztynianka zdobyła złoty medal mistrzostw świata w Siedlcach w wyciskaniu sztangi leżąc. Zawodniczka startowała w kategorii masters, bijąc dotychczasowy rekord świata. W swojej próbie olsztyniaka uzyskała 70 kilogramów.

W sobotę w trójboju siłowym zawodniczka ze stolicy Warmii i Mazur także była najlepsza i również pobiła rekord świata, uzyskując wynik 160 kilogramów. Krystyna Puzio-Abramczyk otrzymała też puchar dla najstarszej zawodniczki startującej w federacji WPA.

To kolejny sukces Krystyny Puzio-Abramczyk w tym sezonie. 50-letnia zawodniczka zdobyła w tym roku już Puchar marszałka województwa w Giżycku oraz dwa medale Mistrzostw Polski w rwaniu i podrzucie.

 

Autorka: P.Karpiszen
Redakcja: Ł.Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rekord, ciężary
Ciężarowcy z Elbląga zdominowali memoriał

W Bartoszycach rozegrano Memoriał Ryszarda Rysztowskiego. Tegoroczne zawody upamiętniające szkoleniowca klubu Przyjaźń Bartoszyce były dla starszych okazją do poważnej rywalizacji i walki o zwycięstwo, a dla...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV