Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kobiety, a przestępczość

W ubiegłym roku kobiety na Warmii i Mazurach były podejrzane w 1865 przestępstwach. To niespełna 10 procent w porównaniu do liczby mężczyzn.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie przygotowała specjalne podsumowanie. 1130 spraw dotyczyło przestępstw kryminalnych, a 420 gospodarczych.

Kobiety sześciokrotnie częściej niż mężczyźni padają ofiarami przemocy domowej. W ubiegłym roku było ich 2748, a mężczyzn – 439. Zdarzają się jednak także agresywne panie. Statystycznie co drugi dzień kobieta była sprawczynią takich interwencji w regionie. To jednak niespełna 7% w porównaniu z mężczyznami.

Zdarza się też, że kobiety nadużywają alkoholu. W ubiegłym roku na Warmii i Mazurach pijane kobiety były zatrzymywane 1330 razy, czyli prawie 4 razy dziennie. Wczoraj policjanci zostali wezwani na ul. Lengowskiego w Olsztynie, gdzie na klatce schodowej kobieta i mężczyzna pili piwo. Doszło do awantury i szamotaniny, a kobieta ugryzła policjanta w rękę. Oboje zatrzymani do wytrzeźwienia usłyszą zarzut znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza. (KWP/kk/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przestępczość, policja
Panie lepszymi kierowcami

Mieszkanki Warmii i Mazur pięciokrotnie rzadziej niż mężczyźni powodują wypadki drogowe i kolizje. W ubiegłym roku były 262 takie zdarzenia. W tym czasie mężczyźni spowodowali ich...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV